Suruç’ta AKP’lilerin esnaf tarafından kovulduktan sonra yaptığı katliamın video görüntüleri yayımlandı

Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Urfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi ve yakınlarının silahlı saldırısının görüntüleri yayımlandı. Anadolu Ajansı olayla ilgili iş yerinde geçen 2 dakikalık bir görüntüyü sansürleyerek servis etti

Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Urfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi ve yakınlarının silahlı saldırısının görüntüleri yayımlandı. Anadolu Ajansı olayla ilgili iş yerinde geçen 2 dakikalık bir görüntüyü sansürleyerek servis etti. DHA’nın geçtiği 2 dakika 7 saniyelik görüntüde ise iş yerinin dışındaki çatışma anı da yer alıyor.

Görüntülerde yaşanılan tartışma sonrasında AKP’lilerin uzun namlulu silahlarla esnafı hedef aldığı görülüyor.

Görüntünün başında ise mağazada bulunanlara selam veren Yıldız, iş yeri sahibi ile tokalaştıktan sonra sohbet etmeye çalışıyor. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Milletvekili Yıldız’ın dışarı çıkmasının ardından beraberindeki kişileri mağazada bulunan bir kişi iterek dışarı çıkarmaya çalışıyor.

Mağazada bulunan bir kişinin de söz konusu kişiye müdahale ettiği görülüyor. Bunun ardından sözlü tartışma bir süre sonra karşılıklı itiş kakışa, ardından kavgaya dönüşüyor.

Ne olmuştu

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran’da çıkan olayda, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ‘ın ağabeyi Mehmet Şah Yıldız’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi ölmüş, 8 kişi yaralanmıştı. Milletvekilinin ağabeyinin katil zanlısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Fadıl Şenyaşar tutuklanmıştı.

Olayla ilgili soruşturmada, seçim çalışmaları sırasında Kürtçe yaptığı konuşmada AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ‘la ilgili sözlerinden dolayı HDP Urfa 6. sıra milletvekili adayı İsmail Kaplan ve terör bağlantısı nedeniyle HDP ile DBP ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alınmıştı.

http://sendika62.org/2018/06/suructa-akplilerin-elinden-canli-kurtulabilen-mehmet-senyasar-bicakladilar-kursun-siktilar-olu-taklidi-yaptim-498237/

Sendika.Org