Selvi’den ‘Kandil operasyonu’ veryansını: “Nedendir bilinmez ama heyecan oluşturmadı”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Erdoğan’ın sarıldığı Kandil operasyonu kozunun işe yaramadığını veryansın eşliğinde köşesine taşıdı: “Seçim iklimi nedeniyle mi, yoksa iktidarın bunu seçimlerde kullanacağı propagandası mı etkili oldu tam bilemedim ama aynı heyecan dalgası yok”

“Baskın basanındır” diyerek giriştiği seçim sürecinde rüzgarı muhalefete kaptıran, moral-motivasyon eksikliği tabanından kendisine kadar her kademede etkisini gösteren Tayyip Erdoğan, son olarak “Kandil operasyonu” kozuna sarıldı. Buna karşın operasyon hem muhalefetten tepki aldı hem de AKP-MHP tabanında bir etki yaratmadı.

Hürriyet gazetesinin AKP’li yazarı Abdulkadir Selvi ise Kandil operasyonu kozunun “nasıl işe yaramadığını” köşesine taşıdı.

Yazısının büyük bölümünü yeni bir konsept uygulanması, arka kapı diplomasisi yapılması üzerinden operasyonu olumlayarak geçiren Selvi, sonda söyleyeceği derdini ise en başa taşıdı.

Selvi’nin veryansını şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil operasyonunun başladığını açıkladı.

Nedendir bilinmez ama Kandil operasyonu henüz beklenen heyecanı oluşturmadı.

Afrin harekâtında Mehmetçik’e çay yapan sakallı amcaları, börek açan teyzeleri, dolma saran anneleri, askerlik şubesine müracaat eden gençlerin oluşturduğu kuyrukları görüyorduk. Afrin’de bir milli şuur oluşmuştu.

Seçim iklimi nedeniyle mi, yoksa iktidarın bunu seçimlerde kullanacağı propagandası mı etkili oldu tam bilemedim ama aynı heyecan dalgası yok.

* Yazının tamamı için tıklayın.

Sendika.Org