Özhaseki, Diyarbakır’da protesto edildi: “Evlerimizi yıktılar, bizi sokakta bıraktılar”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır’da protesto edildi. Özhaseki, yurttaşın “Sur’da evlerimizi yıktılar, bizi sokakta bıraktılar” isyanını duymazdan gelerek alandan uzaklaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sur’da evi yıkılan yurttaş tarafından protesto edildi. Sur’da evlerimizi yıktılar, bizi sokakta bıraktılar” diyen yurttaş Bakan Özhaseki ile görüşmek istedi. Yurttaş, Özhaseki’nin korumaları tarafından uzaklaştırıldı.

Sputnik’ten Sertaç Kayar’ın aktardığına göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, çeşitli temaslarda bulunmak için Diyarbakır’a gitti. Özhaseki’ye temaslarında, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AKP Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu eşlik etti.

Ziyaret sırasında Sur’da evi yıkılan bir yurttaş Özhaseki ile görüşme istedi. Özhaseki’nin duymazdan gelmesinin ardından “Sur’da evlerimizi yıktılar, bizi sokakta bıraktılar” diye haykırdı. Özhaseki’nin korumaları tarafından uzaklaştırılan yurttaş daha sonra Galip Ensarioğlu’nun yanına gitti ve derdini anlatmaya çalıştı. Sur’da hiçbir gelişme olmadığını söyleyen yurttaş “Diyarbakır sahipsizdir” dedikten sonra Ensarioğlu, Özhaseki gibi yurttaşı dinlemeyerek uzaklaştı.

https://twitter.com/Sertac_Kayar/status/954640607611408384

Sendika.Org