Mersin’de kaçırılan kadın için sokağa çıkan 3 kişi gözaltına alındı

Mersin’de üniversite öğrencisi Zelal Topçul, evlenme teklifini reddettiği akrabası Derviş Topçul ile ağabeyi ve arkadaşları tarafından bindiği minibüsten kaçırıldı. Zelal Topçul için sokağa çıkan üniversiteli kadınlar polis saldırısıyla gözaltına alındı. Kaçırılan Zelal Topçul ise polis operasyonu ile bulundu 

DHA’nın haberine göre, Mardin’in Kızılkepe ilçesinde oturan Zelal Topçul, bu yıl Mersin Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nü kazandı. Kayıt yaptırıp okula başlayan kadını, iddiaya göre, Kızıltepe’de akrabası Derviş Topçul’a istediler.  Müteahhit Yusuf Topçul, kızını isteyen amcasının çocuklarına, “Benim kızım okuyor, meslek sahibi olacak. Senin çocuk işsiz güçsüz. Tarlada çalışıyor. Bu konuyu kapatın. Bir daha da açmayın” dedi.

Olumsuz yanıtın ardından ısrarını sürdüren Derviş Topçul, ağabeyi Nurullah Topçul ve arkadaşı Savaş Y. ile birlikte Mersin’e gelip, Zelal’i takip etmeye başladı.

Yurtta kalan Zelal Topçul, Akdeniz ilçesinde oturan akrabalarına gitmek için dün saat 14.30 sıralarında minibüse bindi. Şüpheliler, otomobille takip ettikleri minibüsün önünü Homurlu Mahallesi’nde yolcu indirirken kesti. Minibüse binen Nurullah Topçul, kadının kolundan tutup zorla indirdi. Zelal Topçul, otomobile bildirilip kaçırıldı.

Zelal Topçul’un kaçırılmasının ardından kadınlar hem sosyal medyada hem de sokakta kız kardeşlerinin bulunması talebiyle harekete geçti. Mersin’de ise sokağa çıkan Üniversiteli Kadın Kolektifi’nden 3 kişi ise polis saldırısıyla gözaltına alındı.

Zelal Topçul’u bulmak için operasyon düzenleyen polis ekipleri, Zelal Topçul’u Yenipazar Mahallesi’ndeki bir  adreste buldu. Polis ekipleri olayla ilgili ise 4 kişiyi gözaltına aldı.

Sendika.Org