Halkevleri İBB önünde: “Önce İstanbul’a ihanetinizin hesabını verin”

Erdoğan’ın atamasıyla işbaşı yapan yeni İBB başkanının katıldığı ilk belediye meclisi toplantısının düzenlendiği gün Halkevleri üyeleri belediye önündeydi. İktidarın belediye başkanı atamadan önce İstanbul’a ihanetinin hesabını vermesi gerektiğini belirten Halkevleri, “Bu ülkeyi böyle yönetemeyecekler” dedi

Halkevleri üyeleri, Erdoğan’ın atadığı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal’ın katılacağı meclis toplantısı öncesi belediye binasının önündeydi. Tek Adam rejiminin keyfiyetiyle ülkeyi yöneten Erdoğan’a “Böyle yönetemezsiniz” diyen Halkevleri üyeleri Uysal’a da bu rejimin keyfiyetinin ensesinde olacağını hatırlattı.

Basın açıklamasını yapan Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Nuri Günay, Erdoğan’ın ve diğer AKP’lilerin “Bu şehre ihanet ettik”, yeni başkan Uysal’ın da “Gökdelenlere izin vermeyeceğiz” laflarının boş olduğunu söyledi, bu laflarla yeni ihanetlerin üzerini örtmelerine izin vermeyeceklerini belirtti.

Topbaş’ın İstanbul’a karşı işlediği suçları sıralayan Günay, Topbaş’ın bu suçları tek başına işlemediğinin altını çizdi. İktidarın asıl görevinin atama yapmak değil, nasıl yönetemediğinin hesabını vermek olduğunu vurgulayan Günay, “Bu memleket sizin mülkünüz, bu halk da sizin tebaanız değildir. halkoyuyla seçilenleri görevden alıp seçilmeyenleri atayarak yönetmenize izin vermeyeceğiz” dedi.

Günay sözlerini; iktidara yerel yönetimleri de ülkeyi de diktatörlükle yönettirmeyeceklerini ilan ederek bitirdi.

Sendika.Org