Halkın Sesi 280. sayı “Herkese ‘Hayır’ın dokunsun” manşeti ile çıktı

“Herkese ‘Hayır’ın dokunsun”manşetiyle çıkan Halkın Sesi gazetesinin 280. sayısında;

2. sayfada “Tek Adam’ın gücüne karşı halkın gücü” başlıklı YOL yazısı bulunuyor.

Ferda Koç’un “Fetrete doğru” başlıklı köşe yazısı 3. sayfada yer alıyor.

4. sayfada Erdoğan’ın emriyle başlayan Hollanda krizinin Türkiye açısından sonuçları “AKP, Hollanda’da ne umdu ne buldu?” başlıklı yazıda değerlendiriliyor.

5. sayfada bu güne kadar AKP’nin sırt dayadığı Batı’nın 15 yıl sonra AKP’nin anti-demokratik yüzünü görerek AKP’ye karşı attığı adımlar yer alıyor.

5Deniz sayfasında Vecih Cuzdan’ın “Suriye’den çıkma vaktiniz geldi” başlıklı yazısı yer alıyor.

Ekonomi sayfasında, AKP’nin referandum öncesi elde avuçta kalanı vergi indirimleri ve kredilerle dağıtmaya başlaması yer alıyor. “Ancak işsizlik, cari açık, dış borç, sermaye kaçışı derken ekonomik gerçekliğin gösterdiği, halka kesilecek koca bir fatura” değerlendirmesi yapılıyor.

8. ve 9. sayfada AKP Gençlik Kolları’nın çıkardığı “evet” gazetesinin içeriği anlatılıyor. Madde madde gazetenin değerlendirildiği sayfalarda iktidar partisinin “evet”i anlatırken özgürlük, eşitlik, barış, laiklik, emek, emekçi, bağımsızlık, çözüm ve kadın sözcüklerini hiç kullanmadığına vurgu yapılıyor.

Kibele sayfasında kadınların Kocaeli’nin muhafazakar mahallelerinde yaptığı “hayır” çalışması deneyimi anlatılıyor.

11. sayfada “Dediğimizi yaptık, Yaratıcılık, kararlılık, umut zamanı” başlıklı MOR PUSULA yazısı bulunuyor.

12. ve 13. sayfalarda “Hayır” çalışmasının örgütlendiği mahallleler ve “Hayır” etkinlikleri “Hem ‘evet’çiyi ikna edecekhem ‘hayır’ı kuvvetlendireceğiz” başlıklı yazıda anlatılıyor.

Newroz sayfasında, 2017 yılında Fırat’ın her iki yakasında da kitlesel bir şekilde coşkuyla kutlanan ve Kürt halkının “Hayır” dediği Newroz kutlamaları yer alıyor.

15. sayfada Sokağın Sesi sayfası bulunuyor.