Edirneli kadınlar: AKP iktidarının hayatımıza dokunmasına izin vermeyeceğiz

Edirne’de Halkevci Kadınlar ve Üniversiteli Kadın Kolektifi TBMM Boşanma Komisyonu’nun kadınların haklarını gasp eden taslak raporuna karşı sokaktaydı

edirneli_kadinlar_eylemde_22mayis2016 (2)

Edirne’de Halkevci Kadınlar ve Üniversiteli Kadın Kolektifi bugün (22 Mayıs) TBMM Boşanma Komisyonu’nun kadınların haklarını gasp eden taslak raporuna karşı eylemdeydi.

Saraçlar Caddesi’nde “Çocukların tecavüzcüleriyle evlendirilmesini söyleyen, erkekleri mağdur göstermeye çalışan yeni yasa tasarısını istemiyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle yürüyen kadınlar, Sevda Çeşmesi önünde bir açıklama yaptı.

edirneli_kadinlar_eylemde_22mayis2016 (3)

“AKP iktidarı eşitliği, kadın haklarını doğrudan hedef alan kararlarla yine kadınları toplumun bir adım gerisine itmeye çalışıyor” diyen kadınlar, yaşananlarla bir kez daha gericiliğin, çocuk istismarının, şiddetin, tecavüzün normalleştirilmeye çalışıldığını ifade etti.

Açıklamada, “Haklarımıza, hayatımıza eşitliğe saldıran bu yasayı tanımıyoruz” denilerek şu ifadeler kullanıldı:

Gerici, kadın ve çocuk düşmanı, tecavüzcü AKP iktidarının hayatımıza dokunmasına izin vermeyeceğiz. Ensar Vakfı’nı savunan, çocuk tecavüzlerine, kadın düşmanlarına söyleyecek tek bir sözümüz var. “Bu hayat bizim”

Sendika.Org