Amedspor tribününden savaş karşıtı sesler: “Çocuklar ölmesin maça da gelebilsin”

Tribünde “çocuklar ölmesin maça da gelebilsin” sloganları atan binlerce Amedspor taraftarından 30 kişi savaşa karşı slogan atıp pankart açtıkları için gözaltına alındı

Amedspor

İstanbul’da Fatih Terim Stadı’ndaki Ziraat Türkiye Kupası’nda Başakşehir ile Amedspor arasında oynanan maçın ardından 30 Amedspor taraftarı attıkları tezahüratlar gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Amedspor taraftarlarının Kürt coğrafyasındaki savaşa karşı süren direnişe destek vermek için attığı “Direne direne kazanacağız”, “Her yer Suriçi her yer direniş” sloganları nedeniyle gözaltına alındıkları bildirildi.

T24’ün haberine göre; Teknik Direktör Semih Küçükbayrak, Başakşehir stadında büyük bir haksızlık yaşandığını belirterek, “Kupada ilk 16’ya kaldık, mücadelemizde hedefimize ulaştığımız anlamına geliyor bu. Başakşehir’de ‘fair-play’e yakışmayan görüntüler yaşandı. Sakatlanma sırasında bir topu taca attık. Ancak takmının teknik heyeti dahi oyunculara müdahale etti. Başakşehir’e yakışmadı bu durum” dedi. Küçükbayrak, teknik heyetin “çirkin hareketler” yaptığını söyledi ve “tahrik ettiler” dedi.

Amedspor Futbol Şube Sorumlusu Servet Erol ise “Maçtan sonra taraftar grubumuzu apar topar gözaltına aldılar. Sokak aralarında dövülüp ellerini tersten kelepçelediler. Futbol müsabakası bir savaş değildir” dedi. Kulüp avukatlarının devreye girdiğini ve İstanbul Barosu’ndan destek istendiğini belirten Erol, “2-0 öndeyken hakem hataları nedeniyle 5 dakika olması gereken uzatmaların 6. dakikasında gol yedik. Teknik heyetin yaptıkları yetmezmiş gibi bir de Semih Şentürk’ün asker selaması vermesi taraftarlarımıza yönelik kabul edilemez bir harekettir. Burada bize hiç misafirperver davranmadılar” diye konuştu.

Sendika.Org