BDS Türkiye: O masadan kalkın, Siyonist katillerle normalleşme olmaz!

BDS Türkiye bir açıklama yaparak, Türkiye – İsrail arasında “normalleşme” adı altında yapıldığı söylenen anlaşmanın Filistin halkını sırtından hançerlemek olduğunu belirtti. Açıklamada “İsrail devleti ile ilişkileri normalleştirmek, Filistin halkının dostu değil, düşmanı olmaktır” denilerek AKP iktidarına Siyonistlerle oturduğu masadan kalkma çağrısı yapıldı

latuff-turkiye-israil-gazBDS Türkiye (Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi) Rusya ile yaşanan gerilim bahane edilerek Türkiye’nin İsrail’le ilişkilerini normalleştirme adı altında daha ileri bir aşamaya taşıyacak olan anlaşma ile ilgili bir açıklama yayımladı. BDS Türkiye yaptığı açıklamada, bu anlaşmada Türkiye’nin, İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi için şart olarak koştuğu Gazze’ye yönelik ablukanın kaldırılmasının söz konusu dahi edilmediğini belirtti.

Anlaşma Filistin halkının sırtından hançerlenmesidir!

Açıklamada Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “İsrail’le ilişkilerin normalleşmesinin Filistinlilerin de çıkarına olacağı” sözleri hatırlatılarak İsrail’le ilişkilerin normalleşmesinin Filistin halkını sırtından hançerlemek anlamına geldiği söylendi.

İsrail ile ilişkileri normalleştirmek, Filistin halkına düşmanlıktır!

Açıklamanın devamında Eylül ayından bu yana yüzlerce Filistinlinin, İsrail zulmüne karşı direndikleri için öldürüldüğü, Devabşe ailesini yakan ve bir bebeği katleden yerleşimcilerin gayrimeşru İsrail mahkemelerinde ceza bile almadığı, Gazze halkının korkunç bir yokluk içerisinde yaşamını sürdürmeye çalıştığı belirtilerek “Gayri meşru İsrail devleti ile ilişkileri normalleştirmek, Filistin halkının dostu değil, düşmanı olmaktır” denildi.

“Ya Filistin halkının dostusunuz ya Siyonistlerin!”

BDS adına yapılan açıklamada AKP hükümetine İsrail ile yapılan görüşmelerin sonlandırılması çağrısı yapılarak “Ya Filistin halkının dostusunuz ya Siyonistlerin: Masadan Kalkın, İsrail ile normalleşme olmayacağını beyan edin!” denildi.

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı:

“Rusya ile yaşanan gerilimi bahane ederek, Filistinlilere ait olan, ancak Siyonist İsrail tarafından çalınmış bulunan doğalgazın müşterisi olmak, bu gazı Türkiye ve Avrupa’ya taşıyarak İsrail’i zengin etmek, hele hele bunu bir de gayri meşru İsrail’in Mısır’a gaz satamayacak hale gelip bütün planlarının alt üst olduğu bir anda yapmak, Siyonizm’e koltuk değneği olmaktır.

Türkiye BDS (İsrail’e yönelik boykot, yatırımların geri çektirilmesi ve yaptırımlar) hareketi olarak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne çağrımız, derhal, Filistin halkının katili Siyonist oluşum ile yapılan tüm görüşmelerin sona erdirilmesi, Filistin özgür kalana dek gayri meşru İsrail devleti ile herhangi bir “normalleşmenin” olmayacağının deklare edilmesi, Türkiye Devleti’nin Filistin halkına ait olan doğalgaz kaynaklarının satışında, satın alımında veya transferinde bir rol almayacağının vurgulanmasıdır.

Siyonistlerle oturduğunuz masadan kalkın!

Katillerle normalleşme olmaz!

BDS Türkiye (Filistin İçin İsrail’e Boykot Girişimi)”

bdsturkiye.org’da yayımlanan açıklamanın tam metni için tıklayınız.

Sendika.Org