Nuh Köklü’nün katilinin abisinden Erdoğan’a mektup: ‘Selamün aleyküm cumhurbaşkanım’

Nuh Köklü’nün katilinin abisi Erdoğan’a yazdığı mektubunda Nuh Köklü için  ‘AKP’ye karşı ve Gezi olaylarının öncülerinden’ diyor. Kendisinin Kasımpaşa’daki bir cemaate bağlı olduğunu söyleyen katilin abisi Erdoğan’a ‘Sizden duacıyız. Bu olayda yanımızda olmanızı temenni ederiz’ diye sesleniyor

İstanbul Kadıköy’de esnaf Serkan Azizoğlu’nun, gazeteci Nuh Köklü’yü camına kar topu attığı gerekçesiyle bıçaklayarak öldürmesi ile ilgili davanın ilk duruşması bugün (6 Ağustos) Anadolu (Kartal) Adliyesi’nde başladı.

İddianamenin okunmasının ardından Avukat Mehmet Ümit Erdem sanığın abisi Barış Azizoğlu’nun, Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektupla ilgili sorular sordu. Duruşma sırasında ortaya çıkan mektupta ilginç ifadeler geçiyor.

“Selamün Aleyküm Sayın Cumhurbaşkanım” diye başlayan mektupta Nuh Köklü için “Vefat eden kişi AKP’ye karşı olup Gezi olaylarına öncülerindendir” ifadeleri kullanılıyor. Bütün bu durumdan AKP milletvekillerinin haberdar olduğu söyleniyor.

‘Kasımpaşa’daki Hüsamettin Uşaki Hazretlerine bağlıyım’

Barış Azizoğlu, Kasımpaşa’daki cemaatinin ismini söyleyerek Erdoğan’dan yanlarında olmasını istiyor:

Ben Serkan Azizoğlu’nun abisi Barış Azizoğlu olup Halveti Uşaki Kasımpaşa’daki Seyit Hasan Hüsamettin Uşaki Hazretlerine bağlıyım. Şeyhim Eyüp Fatih Şaban Nurullah Hazretleridir. Sizlere duacıyız. Bu olayda yanımızda olmanızı temenni ederiz.

Tayyip Erdoğan, polisin esnafla birlikte katlettiği Ali İsmail Korkmaz’ın davasının Kayseri’de görüldüğü gün, “Bizde esnaf ve sanatkar demek, ticaret yapan, alan-satan sırf ekonomik faaliyette bulunan insan demek değildir. Bizim medeniyetimizde, milli ve medeniyet ruhumuzda esnaf ve sanatkar gerektiğinde askerdir, alperendir, gerektiğinde vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır” demişti.

nuh-koklu-rte

Sendika.Org