Stadlar boşaldı: E- bilet’li 30. Hafta’da seyirci sayıları

Passolig adıyla uygulanmaya başlayan; taraftarların fişlenmesine ve ekstra paralar vermesine yönelik E- Bilet sisteminin ilk haftası; Süper Lig’in de 30. Haftası oynanırken seyirci sayılarında ciddi düşüş yaşandı

Henüz 2 karşılaşmanın oynanmadığı, Galatasaray- Kasımpaşa maçının da ev sahibi takımın cezası nedeniyle kadın ve çocukların önünde oynandığı haftada kalan 6 maçı sizler için inceledik. Lig’de kalma ve Avrupa Kupaları’na katılma savaşı kızışmasına rağmen, oldukça iyi hava koşullarında oynanan bu haftada yalnız ligte kalma savaşı veren ve çok önemli bir maça çıkan Ç. Rizespor’un seyirci sayısı arttı, diğer tüm maçlarda seyirci sayıları önceki haftalara göre düşüş gösterdi.

Sezonun ilk yarısındaki Galatasaray maçını 77.512 seyirci önünde oynayan Beşiktaş, Fenerbahçe derbisini ise yalnızca 20 bin taraftar önünde oynayabildi. İşte rakamlar:

1. Kayseri Erciyesspor- Trabzonspor: Karşılaşmayı 11 bin seyirci izlerken, Erciyesspor’un evindeki bir önceki maç olan Elazığspor karşılaşmasını 23.550 seyirci izlemişti.

2. Akhisar Belediyespor- Kayserispor: Karşılaşmayı 1100 seyirci izledi. Akhisar, bir önceki maçında Eskişehirspor’u 2500 seyirci önünde ağırlamıştı.

3. Gaziantepspor- Gençlerbirliği: Maçı 4200 seyirci izledi. Antep ekibi, önceki iç saha maçında Kasımpaşa karşısına 8 bin seyircisiyle çıkmıştı.

4. Bursaspor- Elazığspor: Bir önceki maçta Galatasaray karşısına 23.500 seyirciyle çıkan Bursaspor’da bu maçın seyirci sayısı 20 bin.

5. Beşiktaş- Fenerbahçe: Olimpiyat stadı ilk yarıdaki Galatasaray derbisinde 77.512 seyirciye ev sahipliği yaparken bu derbiyi yalnızca 20 bin seyirci izledi.

6. Ç. Rize- Konyaspor: Kümede kalmak için ölüm kalım savaşı vermesine rağmen önceki iç saha maçına göre yalnızca 1500 seyircisi artan Rizespor’un stadında yaklaşık 6 bin kişilik boş yer dikkat çekti.

Not: Bu rakamlara kombine bileti olanlar da dahil, onları çıkardığımızda biletli seyirci sayıları çok çok daha düşüyor.

Sendika.Org