CHP’nin Kepez adayı da AKP’li

CHP’nin Kepez Belediye Başkan Adayı olacağı uzun süredir Antalya kulislerinde konuşulan Erdal Öner ilahiyat mezunu ve MÜSİAD Antalya Şubesi kurucusu

Antalya siyaseti eski AKP’li Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner’in bu hafta sonu CHP’nin Kepez Belediye Başkan Adayı olarak açıklanacağı haberleriyle çalkalanıyor.

2004 Yerel Seçimleri’nde AKP’den belediye başkanı seçilen ancak 2009 Yerel Seçimleri’nde partisinden aday gösterilmeyen ve partisi ile arası açılan Erdal Öner’in CHP’nin Kepez Belediye Başkan Adayı olacağı uzun süredir Antalya kulislerinde konuşuluyordu. Erdal Öner ilahiyat mezunu ve MÜSİAD Antalya Şubesi kurucusu.

Erdal Öner’e, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ekibinin önerisi ve desteği olduğu da kulislerden yansıyan bilgiler. CHP Kepez ilçe başkanı Halil Bahar ve il başkanı Devrim Kök daha önce Erdal Öner’in adaylığını yalanlamıştı. Ancak atamanın genel merkez tarafından yapılacağı söyleniyor.

CHP’nin sağcı aday arayışları Antalya’da CHP’ye kaç oy getirecek. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak da var. Antalya’nın ve Kepez’in Alevi seçmeni bu işe ne diyecek, orası da merak konusu.

Sendika.Org / Antalya