Çevre direnişleri buluşuyor

Çevre tahribatına ve doğal yaşam alanlarının yok edilmesine karşı yapılan direnişler artarken, Türkiye’nin dört bir yanında çevre mücadelesi verenler birbirine daha da fazla yaklaşıyor, mücadelelerini paylaşarak, deneyimlerinden faydalanıyor. TMMOB Ankara İl Koordinasyonu’nu da bu amaçla 26-27 Haziran’da yapacağı bir dizi toplantıyla çevre mücadelesi veren halk hareketlerini bir araya getirmeyi hedefliyor

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu’nun çağrısıyla 26-27 Haziran’da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda yapılacak toplantılarla çevre direnişleri bir araya gelecek. ‘Toprağımıza, havamıza, suyumuza, geleceğimize sahip çıkıyor’ sloganıyla düzenlenen toplantılar açıklanan programa göre, açılış, 6 oturum ve forum bölümü olmak üzere sekiz kısımdan oluşacak.

TMMOB toplantıyı kitleselliğine bakılmaksızın tüm çevre hareketlerinin kolektif bir ürünü olarak niteliyor. Üstlendiği toplumsal sorumluluğa uygun olarak toplantıları gerçekleştiren TMMOB, Türkiye’nin neresinde olursa olsun toprağına, suyuna, havasına, geleceğine sahip çıkan tüm çevreci halk hareketlerini etkinliğe davet ediyor.

Toplantının programı: