Kütahya ve İskenderun’da 8 Mart

Kütahya
Kütahya’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Eğitim-Sen, SES Kütahya Şubeler ile Dumlupınar Üniversitesi Öğrencilerinin katıldığı basın açıklaması yapıldı.
Yaklaşık 90 kişinin katıldığı açıklamada “Dizlerini kırma zincirlerini kır” “Jin jiyan azadi” “Sadaka değil haklarımızı istiyoruz” sloganları atıldı. Basın açıklamasından sonra Kütahya Öğrenci Kolektifi’nin hazırladığı sokak tiyatrosu sergilendi. Yoldan geçenler de oyuna büyük ilgi gösterdi. Sergilenen performansın ardından basın açıklaması sona erdi.

İskenderun
İskenderun Emek Ve Demokrasi Platformu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde meşaleli yürüyüşle Boyacılar Parkı’nda bir eylem gerçekleştirdi. Parkda, İskenderun Halkevi Tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan sokak tiyatrosu sergilendi. Platform adına ortak bir açıklama yapılarak kadınların krizle beraber yaşadıkları mağduriyetin arttığına dikkat çekildi. Kendilerine reva görülen dünyayı kabul etmediklerini söyleyen kadınlar eşit ve özgür bir yaşam istediklerini belirtti. Açıklamanın ardından eylem sona erdi.

Sendika.org – Kütahya

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann