Öğrenci Düşmanı Parlak İstifa!

Dün (3 Mayıs) İ.Ü.yemekhanelerinin özelleştirilmesini protesto ederken polis saldırısına uğrayan öğrenciler bugün de İ.Ü. Merkez kapısının önündeydiler.

İ.Ü.’nün çeşitli fakültelerinden gelen yaklaşık 250 öğrenci Vezneciler otobüs duraklarında buluşarak araç kapısı yolundan Merkez Kapıya doğru yürüyüşe geçtiler. Ana kapının önünde bir süre sloganlar ve marşlar ile Merkez Kampus öğrencileri beklendi. Merkez Kampus öğrencilerinin çıkması ardından yapılan basın açıklamasında öğrenciler, dün gerçekleşen polis saldırısı ile Rektör Mesut Parlak’ın ve üniversite yönetiminin üniversitenin gerçek sahiplerinin tek vücut olmasından duyduğu korkunun gözler önüne serildiğini vurguladılar. ” Öğrenci Düşmanı Mesut Parlak İstifa!”, “Bu Ülke Bu Okul Satılık Değil” sloganları atan öğrenciler basın açıklamasının ardından dün gözaltına alınan arkadaşlarını karşılamak ve polis hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Sultanahmet Adliyesi’ne doğru yürüyüşe geçtiler.

Adliye girişinde barikat kuran polis öğrencilerin bina önüne yürümesine izin vermedi. Bir süre barikat önünde sloganlar atan öğrenciler gözaltından çıkan arkadaşlarının gelmesi ardından dağıldılar.

Kaynak: Devrimci Gençlik